31.10.2020 odlet do Lisabonu z letiště Vídeň: Cesta z Brna do Vídně bez jakékoliv kontroly nebo zastavení (1x životzachraňující WC na benzínce v Rakousku bez jakéhokoli problému,dotazů, zdržení...dokonce místo 0,5 € pro netankující - zadarmo 😁). Parking klasika - ZA KAČKU (zadarmo) - Schwechat bahnhof. Přesun S7 vlakem za 1,8€ osoba a 6 minut  fajn jízdy na letiště. Kontroly ZERO. Na letišti už vůbec nic. Jinými slovy - tranzit naprosto ok.  Kamarádka vracející se stejny den z Lisabonu po příletu ukázala v telefonu SMS, že ji čeká bratr před letištěm a prošla bez sebemenšího problému  (samozřejmě parkovala za KAČKU ve Schwechatu, kam jela vlakem). Takže shrnuto - žádná změna proti 30.10.2020 a dříve ✈💛 Létání ZDAR🍸   Jo a v Lisabonu se chodí venku i po 21 hodině v tričku a bez pytlíku psích hoven v ruce 🍸💛  .

Rakousko, letiště Vídeň - Covid test pro ČR od 31.10.2020

Založila ve fóru Letiště

31.10.2020 odlet do Lisabonu z letiště Vídeň:

Cesta z Brna do Vídně bez jakékoliv kontroly nebo zastavení (1x životzachraňující WC na benzínce v Rakousku bez jakéhokoli problému,dotazů, zdržení...dokonce místo 0,5 € pro netankující - zadarmo 😁). Parking klasika - ZA KAČKU (zadarmo) - Schwechat bahnhof. Přesun S7 vlakem za 1,8€ osoba a 6 minut  fajn jízdy na letiště.

Kontroly ZERO. Na letišti už vůbec nic. Jinými slovy - tranzit naprosto ok. 

Kamarádka vracející se stejny den z Lisabonu po příletu ukázala v telefonu SMS, že ji čeká bratr před letištěm a prošla bez sebemenšího problému  (samozřejmě parkovala za KAČKU ve Schwechatu, kam jela vlakem).

Takže shrnuto - žádná změna proti 30.10.2020 a dříve ✈💛

Létání ZDAR🍸

 

Jo a v Lisabonu se chodí venku i po 21 hodině v tričku a bez pytlíku psích hoven v ruce 🍸💛

0

Kačko, díky za dobré zprávy a užij si Portugalsko.

0 Citovat

Na stanici vo Schwechate nie je len park and ride parkovisko? Len na obmedzenú dobu?

0 Citovat

Samozřejmě, že je jen na 24h. Třeba bude štěstí za kačku...

https://www.schwechat.gv.at/de/v...am-Bahnhof

0 Citovat

"Bei Überschreitung der maximal zulässigen Abstelldauer oder Fehlen der entsprechenden Berechtigung (Fahrschein, Parkuhr, Berechtigungskarte) wird ein Entgelt von € 50,- für den ersten Tag und zusätzlich ein Entgelt von € 10,- für jeden weiteren Tag fällig." to se může prodražit...

0 Citovat

Rozumím tomu dobre, ze je OK do Vídně dostat se vlakem? 

0 Citovat

Slyšel jsem, že si v Rakousku vedou seznami lidí ze sousedních zemí, kteří Covid zlehčují a nebo vyzývají k nedodržovaní opatření a ty neuprostně posílají zpět. To dá rozum. Přece si to u nich nenechají narušovat podobnými narušovači morálky. Náš příklad je pro ně dostatečně odstrašující.

0 Citovat

cali napsal(a):

Samozřejmě, že je jen na 24h. Třeba bude štěstí za kačku...

https://www.schwechat.gv.at/de/v...am-Bahnhof

 

ved to, vyuzil som zoparkrat, ale len na jednodenne vylety, aj ked Kacka mozno vyuzila:

Only a smaller section of the Park & ​​Ride car park (15 parking spaces) should be reserved for rail customers who travel by rail for more than 24 hours.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Rozumím tomu dobre, ze je OK do Vídně dostat se vlakem? 

 

Ano, rozumíš.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Slyšel jsem, že si v Rakousku vedou seznami lidí ze sousedních zemí, kteří Covid zlehčují a nebo vyzývají k nedodržovaní opatření a ty neuprostně posílají zpět. To dá rozum. Přece si to u nich nenechají narušovat podobnými narušovači morálky. Náš příklad je pro ně dostatečně odstrašující.

 

😁😁😁😁😁🙈

Já už slyšela věcí!!

 

Třeba naposledy, že je v Portugalsku na dušičkový víkend zákaz cestování mezi okresy... 😉

Jinak dnes Cabo da Roca1A 🌊💛🙂

0 Citovat

No to byl vtípek psaný z vany. Chtěl jsem trošku poškádlit pána, co tady na jaře bojoval za to, že Covid je blbost a chřipečka ;-) To se ale ještě nazýval jinak 👍

0 Citovat

Tak mimo reseni testu, tranzitu a dalsich ptakovin pribyva nejspis (aspon na par dnu) nejistota na dalsi kroky jako reakce na dnesni (nejspis) teroristicky cin...  

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Tak mimo reseni testu, tranzitu a dalsich ptakovin pribyva nejspis (aspon na par dnu) nejistota na dalsi kroky jako reakce na dnesni (nejspis) teroristicky cin...  

Tak úplně v klidu, sice jsem za celou dobu cesty z letiště přes Vídeň (po 22 hodině) potkal tak deset aut ( z toho čtyři byly policejní), což pusobilo dost apokalypticky, nikdo mě nezastavoval, nekotroloval. Na hranicích vůbec nikdo nestál.

0 Citovat

Dneska cesta do Vídně a zpět přes Břeclav - Reintal, ráno hned na začátku Reintalu policejní kontrola, brali každého, kdo jel do Rakouska. Ofotili si občanku, změřili teplotu, test jsem negativní měla jen v sms, řekli ok a jela jsem dál. Na cestě zpět odpoledne již nekontrolovali.

0 Citovat

Uf, uf, přituhuje. Mám letět z Vídně pátek 13., přičemž mám jet do Vídně z ČR vlakem. Obávám se, že i tam začnou kontroly.

0 Citovat

Přílet do Vídně ve čtvrtek 5/11 v noci. Vojáci na svých místech. Kontrola pasu, kde stačilo říct, že mám odvoz přímo od letiště do ČR. Žádné ukazovaní jizdenek nebo sms od někoho, kdo "čeká". Průjezd Vídní naprosto nekomplikovaný, bez kontrol.  Hranici jsem ani nezaznamenala. 

0 Citovat

Sedim ve Vindobone do Vidne, mam privatni vagon, hranice prekrocena bez nejmensich problemu. Test nemam, spoleham na volny letistni koridor. Konec hlaseni.


20201107-121848.jpg

0 Citovat

Zdravim timto Bice boziho a dalsi z letiste Viden. Jel jsem Railejt o 2h drive jak bic bozi, soukromi vagon jsem mel taktez. Prujezd absolutne bez problemu az na letiste. Na letisti otevren pouze Spar (mekac nejede). Salonek Sky lounge udajne otevreny ale davaji jen Lunch box s sebou.. za chvilku zjistim pravdu. Jinak tu chcipl pes, mimo policejni kavalerii.

0 Citovat

Zdravím Iva a Bice boziho 🔝😁 a ať už letíte kamkoliv, malinko závidím, ale ještě víc přeju!

 

Jinak Covid jsem taky neměla - tranzit je BEZ a kdyby nejhůř...nikdo neví, jak dlouho už na území Rakouska jste, že? Mohli jste tam klidně přijet ještě před platností Covidu pro ČR..

 

Ten salonek mě zajímá,  do teď (minulý týden) fungoval normálně... Pokud dávají box s sebou, zjisti, prosím, kolik lahví Martini a Prosecca balíčkují na osobu 🍸😁

 

Hezkou cestu a díky za aktuální POZITIVNÍ info!

0 Citovat

Danke schon. Se slovem POZITIVNI bych v teto dobe setril!

0 Citovat

Katko, mame oba nasmerovano na Tenerife :-).  Aktualne jsem ve Sky lounge a opravdu, neni tu vubec nic. Pri odchodu box a caj ci kafe. Posedim tu 30min a pak si to namirim ke gatu, kde aspon uvidim na letadla. Necekal jsem, ze nebude vyhled na plochu :-(. 

0 Citovat

Tak to je MRDAT! Ale mastesti na lounge cas nemam, takze par rychlych penivcu u gate a hura na 5ti hodinovy let s wizzairem, v ktere casti ma full flat beds pls?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Katko, mame oba nasmerovano na Tenerife :-).  Aktualne jsem ve Sky lounge a opravdu, neni tu vubec nic. Pri odchodu box a caj ci kafe. Posedim tu 30min a pak si to namirim ke gatu, kde aspon uvidim na letadla. Necekal jsem, ze nebude vyhled na plochu :-(. 

 

Ježkovy vočiTenerife... MOJE láska... No teď závidím ještě o trošku víc. Doufám, že vylezete Teide (jako nemusíte spolu 👬😁) - to je TOP STROP 🙏

 

Jinak když to čtu, jsem ráda,  že příští víkend letím z Prahy... 🍸😁

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Danke schon. Se slovem POZITIVNI bych v teto dobe setril!

 

Já mám pozitivní lidi a přístup ráda. A to i přesto negativní PR, které teď  POZITIVITA má 🙃

Takže nešetřit, ale přidat POZITIVNÍCH zpráv! 😁

0 Citovat

Zrada chytla druhy dech! Bierbar machl! Highlight dnesniho dne v troskach.

0